Magyarország turisztika és közigazgatás régiója Dél-Dunántúl 3 megyéje Baranya, Tolna, Somogy megye, melyek fejlődése szorosan összefonódik a földrajzi szomszédságot, hasonló történelmi örökséget és szellemiséget, gazdagságot tekintve. Turisztikai vonzerejét növelik a térségnek természet adottságai, történelmi emlékhelyei. Gazdagsága megmutatkozik abban is, hogy bővelkedik hasznos vízfolyásokban, gyógyvizekben, erdőkben, történelmi nevezetességekben, bortermő helyekben. 653 település 50 %-a valamely üdülőkörzet része. Kiemelt régió a mecseki-villányi és a balatoni térség. Egyedül az Ormánság nem része az üdülőkörzeteknek, de turisztikai vonzereje jelentős Dráva menti vízi- és kerékpáros turizmus, Duna-Dráva Nemzeti Parkja miatt, mely legkiterjedtebb, országos jelentőségű, védett terület. Duna-Dráva Nemzeti Park négyötöde érinti három megye területét, mivel nagysága csaknem 50 ezer hektár.
Dél-Dunántúl idegenforgalma szempontjából a Balaton jelentősége mellett a természetkedvelőknek vonzerőt jelentenek még a kisebb tavaink a Kaposvár melletti Desedai víztároló, a tolnai Fadd-Dombori, a gyékényesi kavicsbánya-tó, mely a könnyűbúvárok kedvelt terepe (30 méteres vízmélysége miatt). Mesterséges tavaink környékén jelentősebb
körzet: Orfű, Abaliget, Kovácsszénája térsége, melyek értékes halállománynak, madárrezervátumnak biztosítanak élőhelyet és kiválóak a vízi sportokhoz.
Kiemelkedő turisztikai ágazat a vadász- és lovas turizmus. Legnagyobb lovas centrumok: Balatonlelle-Rádpuszta, Kaposvár, Szántód, Tamási, Somogysárd és Balatonfenyves. Kedvelt vadászterületek: Gemenci-, Gyulaji-erdő, Zselicség, Mecsek területe, Dráva-sík, Duna mente, Somogyszob erdőterülete Kaszópuszta, Tab környéki dombság, Karád környéke.
Az ország 39 gyógyfürdőjéből 21 gyógy- és termálfürdő található a dél-dunántúli régióban. Gyógyfürdő: Csokonyavisonta, Dombóvár-Gunaras, Harkány, Igal, Nagyatád. Minősített gyógyvízzel 7 termálfürdő rendelkezik: Dunaföldvár, Hőgyész, Kaposvár, Marcali, Nagyberény, Szigetvár, Tamási. Babócsán, Barcson, Buzsák-Csisztapusztán, Komló-Sikondán, Magyarhertelenden, Nagybajomban, Sellyén, Simontornyán is a víz és fürdő termálvíznek, termálfürdőnek minősül.
A gyógyturizmus kapcsán érdemes megemlíteni Abaligetet, a cseppkőbarlang kiválóan alkalmas klímájával légúti betegségek kezelésére.
Dél-Dunántúl gyógy-és termálfürdőiből hétnek a területén van vendégház, egyéb kereskedelmi szálláshely: Csokonyavisonta, Harkány, Hőgyész, Nagyberény, Sellye, Sikonda, Simontornya.
Pécs belvárosában található a sopianaei ókeresztény temető, mely a régió legfontosabb építészeti nevezetessége, a „Világörökség része” címet is megkapta. A pécsi székesegyház, Pécsvárad monostorkápolnája, mecseknádasdi Szent István kápolna, Kővágószőlős és Cserkút, Szekszárdon az I. Béla Apátság, a cikádori apátság romjai, Kaposváron a Bencés Apátság műemlék együttese a kaposszentjakabi városrészben, a somogyvári Bencés Apátság romjai a kora-románkori építészet jelentős műalkotásai. A gótika legjelentősebb hazai építménye a siklósi várkápolna. A törökkor emlékei Pécsett számottevőek. A Török-Magyar Emlékpark Szigetvár mellett szimbolikus értelmet hordoz, Sátorhelyen Történelmi Emlékhely állít méltó emléket az 1526-os eseményeknek.
A protestantizmus építészeti remekművei az adorjási, a kovácshidai, a szennai, a drávaiványi református templomok. A szennai Szabadtéri Néprajzi Gyűjtemény Somogy megye egyik leglátogatottabb idegenforgalmi centruma.
A barokk kor műremekei Pécsett, Mohácson, Szekszárdon találhatóak.
Ortodox emlékeket fémjelzi Grábócon a templom és kolostor, Majson, Medinán, Mohácson is görögkeleti szerb templom maradt fent.
Várak, múzeumok, kiállítóhelyek a régióban: Szigetvár, Siklós, Dunaföldvár, Pécsvárad, Ozora, Simontornya várai, a magyaregregyi Máré-vár.
Kiemelkedő képzőművészeti hagyaték a kaposvári Rippl-Rónay József Emlékmúzeum, a Vaszary Képtár, Pécsett a Csontváry Kiállítás, Amerigo Tot tárlat, a világhírű Zsolnay múzeum, a nagyharsányi és nagyatádi szabadtéri szoborparkok.
A vallási turizmus színhelyei a baranyai megyei Máriagyűd kegytemploma, Andocs, Segesd, a tolnai Hőgyész-Csicsó nevezetes búcsújáróhelyei. Egyedülálló a Somogyvámoson 1980-ban létesített „Krisna-völgy” Indiai Kulturális Központ és Biofarm.
Kül- és belföldi utak, zarándokutak, osztálykirándulások, csapatépítő tréningek, nyugdíjas, céges krándulások zavartalan, élményekkel teli kikapcsolódásaik megvalósulásához kérje ingyenes tájékoztatásunkat transzferszolgáltatásokat illetően!